راز دشمنی خامنه‌ای با میرحسین موسوی

راز دشمنی دیرینۀ خامنه‌ای با میرحسین موسوی (بررسی شجره‌نامۀ خامنه‌ای)

 

 آیا می‌دانستید که «امامزاده سیّد بیژن» و امام خامنه‌ای هر دو از نوادگان امام سجاد هستند؟ (و رازی سر به مهر)

یکی از ترفندهای سیاسی شناخته شده و راه‌های سوار شدن بر گردۀ توده‌های مردم، پروژۀ مقدس سازیست!

به این نحو که ابتدا کسی را مقدس می‌کنند و بعد به ملّت می‌گویند که حالا برای این فرد مقدس می‌توانید جان و مالتان را بدهید! و به این ترتیب مردم را به رضایت و رغبت خودشان به بردگی درمی‌آورند و به منافع پلید خویش می‌رسند.

حتماً شما هم داستان «امامزاده سیّد بیژن» را که نمونه‌ای از امامزاده‌ها و سیّدهای تقلبیست که صرفاً برای منافع عده‌ای به وجود آمده‌اند شنیده‌اید.

 

ضریح مطهر امامزاده سیّد بیژن! توليد جدید در کارخانۀ خرافه سازی سیّد خراسانی (امام خامنه‌ای)!

با توجه به عدم وجود حرف «ژ» در الفباى عربی و اینکه «بیژن» نامی کاملاً فارسی هست، والدین این بزرگوار چگونه وی را صدا می‌زدند؟!!

راست گفته‌اند که دروغگو حافظه ندارد.

 

یکی از نوادگان امام سجاد!

 همانطور که می‌دانید همزمان با سفر خامنه‌ای به به قم شجره‌نامۀ خامنه‌ای در تیراژ وسیع و از پول بیت‌المال در بین مردم توزیع شد!

شجره‌نامۀ رهبر انقلاب منتشر شد

اما دلیل این‌همه ریخت و پاش از پول نفت مردم بینوای ایران چه می‌تواند باشد؟!

آیا در سیّد بودن خامنه‌ای شبهه‌ای وجود دارد که لازم است این‌همه از بیت‌المال خرج شود؟!

مگر دین اسلام نگفته است که تنها ایمان و عمل صالح ملاک‌های برتری انسان‌ها هستند؟

پس شجره‌سازی و فخر فروشی از سوی کسی که خودش را شعبه‌ای از ولایت رسول الله بر روی زمین می‌داند، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

میرحسین موسوی و خامنه‌ای هر 2 نام خامنه را به عنوان نشانی از ریشه خود، همراه دارند

آیا میرحسین موسوی به اطلاعاتی سری راجع به خامنه‌ای دسترسی دارد که ما نمی‌دانیم؟

و ترس از افشای این اطلاعات باعث دشمنی دیرینۀ خامنه‌ای با میرحسین موسوی گشته است؟

 —

«خامِنه» یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی ایران است. این شهر مرکز بخش مرکزی شهرستان شبستر است. خامنه در ۵ کیلومتری شبستر و ۷۵ کیلومتری تبریز قرار دارد.

خامنه دارای فرهنگی کهن می‌باشد اولین مدرسه کل منطقه (مدرسه معرفت خامنه) حدود ۱۲۰ سال پیش در این شهر بنا شده این شهر دارای مساجدی کهن و درخت چناری با قدمت بیش از ۱۵۰۰ سال می‌باشد. این شهر دارای دانشگاه کارخانه بزرگ نساجی بیمارستان مجهز و هنرستان شبانه‌روزی می‌باشد. طبق آمار سال ۷۵ خامنه پس از شاهین‌شهر و جلفا سومین شهر باسواد کشور شناخته شده‌است که درصد کمی از مردم که بیسواد یا کم سوادند مهاجرانی هستند که برای اشتغال به خامنه آمده‌اند. این شهر از سال ۱۳۱۵ دارای شهرداری است.

اکثر اهالی شهر کوچک خامنه را سیّدها تشکیل می‌دهند و علاقۀ آنها به میرحسین موسوی چندین برابر خامنه‌ایست

 

 بلوار «مهندس میرحسین موسوی» در شهر خامنه

 

 چنار پیر خامنه، سمبلی از مقاوت و ایستادگی مردم این دیار

درخت کهنسال چنار با قدمتی بیش از هزار سال در محله‌ای بنام چنار که دز غرب شهر خامنه قرار گرفته و در کنار چشمه‌ای با آب گوارای و خنک جا خوش کرده.

این درخت زیبا و کهنسال، قریب به اتفاق تمام کسانی را که برای اولین بار از خامنه دیدن می‌کنند را به دیدار خود وادار می‌کند. اکثر کودکان خامنه خاطراتی از آن دارند و شاید همۀ خامنه‌ای‌ها حداقل یکبار شاهد آتش گرفتن خودبخود چنار پیر شهرشان می‌باشند .

چنار خامنه چند مدت یکبار دچار آتش سوزی می‌شود که علت آن برای نگارنده مشخص نیست ولی با تمام آتش سوزی‌هائی که تاکنون دچارش شده باز ایستاده و سایه خود را از مردم دریغ نمی‌کند.

اما آیا خامنه‌ای و اجدادش هم قدمتی به اندازۀ درخت چنار در خامنه دارند؟

بر خلاف میرحسین موسوی و اجدادش که ریشه‌ای طولانی در سرزمین آذربایجان و خامنه دارند، از ساکن شدن اجداد خامنه‌ای مدت زمان زیادی نمی‌گذرد و پدر خامنه‌ای هم این شهر را ترک نموده و به مشهد رفت تا فرزندانش فقط نامه از خامنه را یدک بکشند!

میرحسین موسوی كیست؟

او فرزند میر اسماعیل است كه بارها مبارزین دوران شاهنشاهی ،اهل خامنه را با لابی كردن با «تیمسار صمدیان پور» (معاون قدرتمند رئیس کل شهربانی زمان شاه) كه با او همشهری بود را از زندان نجات داد. از جمله شخص جناب رهبری را بعد از چند هفته که در زندان شاه بود و برادرشان آقا هادی را که چون سابقۀ مبارزاتی بیشتری داشت، که بیش در زندان مانده بود.

 

ملاقات خامنه‌ای با میرحسین موسوی در منزل پدر میرحسین موسوی

میراسماعیل كیست؟

او فرزند «میر مهدی» است كه در زمان رضاخان به اتفاق 8 تن از اهالی خامنه، روستای خامنه را از خان ظالم این ده، به قیمت یازده هزار تومان خرید و خامنه را از ستم خان نجات داد. سپس ده را به مردم واگذار و پول پرداختی را از محل فروش سهم آب قنوات ده تهیه کرد. سند فوق در موزۀ هدایای موسوی در خامنه موجود است. شرم بر شب پرستان، شرم بر دیکتاتورانی که برای یک بار هم که شده خود را در آینه نمی‌بینند.

عكس فوق آرامگاه میر مهدی پدر بزرگ میر حسین موسوی می‌باشد

اجداد خامنه‌ای اعرابی بودند که در صده‌های اخیر وارد ایران شده بودند و در روستایی که ساکنانش را سیّدها تشکیل می‌دادند نمی‌توانستند ادعای هم ریشگی و شجره‌نامه یکسان با اهالی خامنه داشته باشند و در نتیجه باید ریشۀ شجره‌نامۀ خود را در جایی خارج از آذریایجان برمی‌گزیدند و فردی را که انتخاب می‌نمودند بایستی دارای نواده‌های زیادی باشد به نحوی که تعداد کسانی که از ریشۀ وی هستند، منطقۀ وسیع و طیف وسیعی از سیّدها را شامل شود.

اجداد خامنه‌ای پس از خروج از عراق، ابتدا وارد مناطقی از استان مرکزی امروز «اراک» (عراق عجم) شده بودند و شناخته شده ترین سیّد در این منطقه، کسی نیست به جز سلطان سیّد محمد كه از سادات حسینی است که با چهار واسطه فرزند امام سجاد می‌شود.

پس اجداد او که ریشه‌ای در آذربایجان نداشتند و اگر سیّدی از اهالی آذربایجان رو به عنوان جدّ خود انتخاب می‌کردند افتضاح به بار می‌آمد، شجره‌نامه‌ای با محوریت سلطان سیّد محمد ساختند!

پدر پدربزرگ خامنه‌ای (سید محمد) اولین فردی بود که قدم به خاک روستای سیّد نشین خامنه گذاشت و خودش را با ریشۀ سلطان سیّد محمد که مزار ایشان در میقان اراك است معرفی نمود.

بعد از مدتی حتّی پسر سیّد محمد و جدّ خامنه‌ای (سید حسین) هم نتوانست در خامنه بماند و به نجف مهاجرت کرد!

سید حسین، فرزند سیّد محمد در خامنه مشغول هدایت و ارشاد مردم می‌شود و البته به نجف اشرف سفر می‌كنند و در آنجا به درس و بحث اشتغال می‌ورزند. ایشان جدّ حاج سیّد علی خامنه‌ای بودند.

بدین ترتیب حتّی پدر خامنه‌ای هم در عراق متولد شد

سیّد جواد فرزند سیّد حسین و پدر خامنه‌ای، كه با شهرت خامنه‌ای شناخته می‌شود، در نجف اشرف در خانواده‌ای روحانی، در سال ۱۲۷۳ شمسی متولد شد. در سه سالگی همراه پدر به تبریز می‌آیند و در محلۀ «خیابان» سكنی برمی‌گزینند. وی در نوجوانی شاهد ماجراهای مشروطیت بود، مخصوصاً اینكه شوهر خواهرش «شیخ محمد خیابانی» رهبری بخش بزرگی از جریان مشروطه خواهی را در شمال غرب ایران رهبری می‌كرد و بطور بدیهی تمام خانواده را درگیر این جریانات ساخته بود.

پدر خامنه‌ای هم در خامنه نماند و به مشهد مهاجرت نمود!

آقا سیّد جواد خامنه‌ای در جوانی سفری به عتبات و سفر دیگری به مشهد كرد و در همین سفر آخر، جذب معنویت و صفای علمای مشهد و هم جواری با امام همام موسی‌الرضا (ع) شدند و تصمیم به اقامت در مشهد گرفتند. وی ابتدا نه ماه و سپس ۹ سال در مشهد ساكن شد و از حضور علمای بزرگی چون «آیت‌الله آقازاده خراسانی» و «آیت‌الله حاج آقا حسین قمی» استفاده كردند.

همین‌طور که مشاهده فرمودید اجداد خامنه‌ای ابداً ریشه‌ای در خامنه ندارند و هر یک به نحوی از خامنه مهاجرت نموده‌اند!

دلیل این مهاجرت و فرار از سکونت در خامنه چیست؟

چرا خامنه‌ای این‌همه اصرار به چاپ شجره‌نامه‌اش دارد؟

 

شجره نامۀ خامنه‌ای

 آیا روزی میرحسین موسوی و یا سایر اهالی خامنه از این راز پرده برخواهند داشت؟

باید ماند و دید

 

منبع: علی شیره‌ای

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: