پیشینه

مهاجرت یهودیان از بابل به ایران: تاريخ مهاجرت یهودیان از بابل به ایران به حدود 7 قرن پيش از ميلاد برمی‏گردد، شهر اصفهان را يهودیانی كه به ايران مهاجرت كردند، تأسيس نموده‌اند. اين مسئله در «دايرة ‏المعارف يهود» نيز مورد تأكيد قرار گرفته است. نياكان آنان هنگامي كه به ناحيه جبال ايران رانده شدند در مسير خود هيچ منطقه‌اي را شبيه‌‏تر از اصفهان به بيت‌‏المقدس نيافتند و در اين شهر ساكن شدند. (منظور فقط اصفهان امروزی نیست، در آن زمان اصفهان شامل شهرهای اطراف نیز می‌شد.)

 

محمود احمدی‌نژاد در ششم، آبان ماه، سال ۱۳۳۵ در بخش آرادان از توابع گرمسار در استان سمنان (استان‌های اصفهان، یزد و سمنان از مهم‌ترین استان‌های یهودی‌نشین ایران) به‌دنیا آمد، که در آن روستا یهودیان به ظاهر مسلمان شدۀ (آنوسی‌ها) بسیاری هستند. محمود، که چهارمین فرزند خانواده‌ است، به همراه خانواده در سن یک سالگی از آن شهرستان به تهران آمده و ساکن تهران شدند.

به‌گفتۀ منابعی نظیر روزنامه‌های گاردین، اخبار‌الخلیج و العربیه، خانوادۀ محمود احمدی‌نژاد، در دوران کودکی وی نام خانوادگی‌شان را از «سبورجیان» به احمدی‌نژاد تغییر داده‌اند. مطابق لغت نامه دهخدا کلمه سبور (به عبری: סבור) واژه‌ای عبری است و به معنای تصور کننده، معتقد می‌باشد.

 

«سبور» واژه‌ای عبری است (סבור) به معنی تصور کننده، معتقد. سبورا (סבורא) به‌معنی فکر کننده و استدلال کننده و جمع آن سبورایم (סבוראימ) لقب مروجین تلمود است. (فرهنگ عبری-فارسی حییم)

لینک معنای کلمۀ «سبور» در سایت لغتنامه دهخدا

روزنامۀ گاردین در سال 2005 و در همان دورۀ اول ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد، موضوع تغییر نام را از قول یکی از اقوام رئیس‌جمهور گفته است: «تغییر نام ترکیبی از دلایل اقتصادی و دینی! را داشته است.» جالب است که این قوم و خویش رئیس‌جمهور که «کازین» (پسرخاله یا عمو یا عمه یا دایی) اوست نامش شاه‌حسینی است. (نامی اسلامی و دو آتشه)

 

نکتۀ خیلی مهم این است که این شخص نه‌تنها تغییر هویت احمدی‌نژاد را انکار نکرده بلکه تأیید نیز کرده است.

به گزارش جالب مجریان برنامۀ پارازیت صدای امریکا در مورد یهودی بودن احمدی‌نژاد با مصاحبه با «بهروز و بهزاد نبات‌خوریان» از یهودیان ایرانی ساکن امریکا توجه کنید:

«در حقیقت این یهودیان (خاندان سبورجیان) از دهکدۀ سِدِۀ اصفهان هستند که در حدود صد سال پیش یهودیان این دهکده با فشار به‌ظاهر مسلمان می‌شوند. کلیمیان ایران قدیمی‌ترین قوم خارج از اسرائیل هستند که بعد از خراب شدن اولین معبد «Temple» یا اولین خانۀ خدا یهودیان را از بابل به عنوان اسیر آوردند به ایران و در زمان داریوش که دومین خانۀ خدا (بیت‌المقدس) شروع به ساختن کرد، پادشاه ایران به یهودیان برای بازگشت به اسرائیل کمک می‌کند، عده‌ای می‌روند و عده‌ای می‌مانند. عده‌ای که الآن در ایران هستند، همان کلیمیان 2600 سال پیش هستند.»

در پایان؛ خانوادۀ نبات‌خوریان از احمدی‌نژاد به خاطر رفتار خیلی خوب دولت و امتیازاتی که به یهودیان در ایران داده که حتی در دوران شاه هم چنین خوش رفتاری سابقه نداشته تشکر می‌کنند.

 

کلمه پارازیت رو در سایت www.youtube.com تایپ کنید و برنامه‌ای که درباره یهودی بودن احمدی‌نژاد است ببینید.

اما منابع دیگری هم هست که صحت این ادعا را قوت می‌بخشد از جمله اظهارات سال گذشتۀ محسن رضایی (فرماندۀ اسبق سپاه پاسداران) در مورد مادر احمدی‌نژاد: «مادر احمدی‌نژاد یک یهودی بوده و در زمان تأسیس انقلاب اسلامی(1357 شمسی/1979 میلادی) یهودیان مسلمان شده (آنوسی‌ها) در بالاترین سطح تصمیمات کشور بودند.» (در دین یهود نصب از مادر به فرزند می‌رسد)

 

http://www.henrymakow.com/im_not_praying_at_putin_altar.html

منبع دیگر از «دکتر مهدی خزعلی» فرزند «آیت‌الله خزعلی» (از روحانیون بانفوذ، عضو مجلس خبرگان و از حامیان احمدی‌نژاد) است. دکتر خزعلی از اولین کسانی بود که یهودی بودن احمدی‌نژاد را مطرح کرد، که باعث فیلتر شدن سایت اینترنتی‌اش شد. دکتر خزعلی بیشتر به افشاگری در مورد مسائل پشت پردۀ نظام دست می‌زند، از جمله قتل «سید احمد خمینی» توسط «سعید امامی»، قتل «دکتر سامی» توسط «احمدی‌نژاد» و ماجرای «پالیزدار». http://www.drkhazali.net

کروبی نیز در مناظرۀ مطبوعاتی با احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری موضوع یهودی بودن احمدی‌نژاد و گزارش کمیتۀ «آی-پک» را مطرح کرده بود.

 

ژورنال یهودیان لوس‌آنجلس در اکتبر 2008 از قول شخصی به نام «John Alan Martinson Jr» که احتمالا، برای اولین بار ادعای یهودی بودن احمدی‌نژاد را کرده است.

http://www.jewishjournal.com/bloggish/item/now_it_all_makes_sense_ahamdinejad_is_a_secret_jew_20081025/

John Alan Martinson Jr درست مثل مهدی خزعلی (فرزند آیت الله خزعلی) یک افشاگر و البته متهم به ضدیهودیت (Anti-Semite) است! و افشاگر رازهای پنهان مافیای یهود است! سایت‌هایش مسدود شده! و یک خانه بدوش است که مافیای یهودیان تشنۀ خون او هستند، بارها وی را تهدید کرده‌اند ولی او شجاعانه باز آنوسی‌های دنیا و توطئۀ صهیونیست‌ها را افشا می‌کند!

 

(او نظرات خاصی در مورد 11 سپتامبر دارد و آن‌را هم به مافیای یهودیان نسبت می‌دهد.)

البته مطالب مشابهی هم از سوی استاد عبدالله شهبازی (تاریخ نویس معاصر) مطرح شده است:

http://www.shahbazi.org/blog/Archive/8815.htm

روزنامۀ «دیلی‌تلگراف» با چاپ تصویر شناسنامۀ وی که مؤید این تغییر نام است نوشت: «سبور، شالی است که برای انجام مناسک یهودی از آن استفاده می‌شود و سبورجیان‌ها خانواده‌ای یهودی هستند که در آرادان سکونت دارند و این نام خانوادگی توسط وزارت کشور ایران ویژه یهودیان شناخته شده‌ است. بر همین اساس این روزنامه ادعا کرد که با توجه به نام خانوادگی سابق وی (سبورجیان) به روشنی نشان می‌دهد که وی ریشهٔ یهودی دارد. نوشتۀ کوتاه نوشته شده روی شناسنامه نشان می‌دهد که خانوادۀ او پس از تولد محمود، وقتی به اسلام گرویدند، نام‌اش را تغییر دادند.

 

روزنامه ديلي‌تلگراف به نقل از يك كارشناس ايراني يهودي تبار مي‌نويسد: ««احمدي نژاد» نام خانوادگي خود را تغيير داد تا مشخص نشود كه اصلش يهودي است! او هميشه به شدت يهوديان و اسرائيل را مورد حمله و انتقاد قرار مي‌دهد تا اصل و تبار يهوديش برملا نشود!»

اين روزنامۀ انگليسي در ادامه به اظهارات «دکتر عليرضا نوري‌زاده» کارشناس مسائل سیاسی مقيم لندن اشاره كرده و مي‌نويسد: گذشتۀ «محمود احمدي‌نژاد» مسائل زيادي را براي ما روشن مي‌سازد. او هيچ‌گاه تغيير نام خانوادگي خود را تكذيب نكرده و علّت آن را هم بيان نكرده است.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/6256173/Mahmoud-Ahmadinejad-revealed-to-have-Jewish-past.html

 

اما موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که «منشه امير»، روزنامه‌نگار اسرائيلي مهاجر از ايران و سردبير بخش فارسي وبگاه وزارت‌خارجۀ اسرائيل، در سايت رسمي وزارت‌خارجۀ اسرائيل پاسخي به مقالۀ ديلي‌تلگراف درج کرده و به شدت این مسئله (تغییر هویت و یهودی بودن احمدی‌نژاد) را تکذیب کرده! این در حالی است که احمدی‌نژاد هیچگاه این موضوع را تکذیب نکرده است. اسرائیل مگر قیم احمدی‌نژاد است که به سرعت و با لحنی شدید این موضوع را تکذیب می‌کند، چه سودی از این تکذیب می‌برد و به اسرائیل چه ارتباطی دارد؟!

http://www.shahbazi.org/blog/Archive/8815.htm

 

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: